Om Gävle konserthus

GÄVLE KONSERTHUS
GÄVLE SYMFONIORKESTER

Konserthuschef
Beryl Lunder
Tele/Mobil 026-17 29 32
beryl.lunder@gavle.se

Orkesterchef
Örjan Hans-Ers
Tele/Mobil 026-17 29 38
orjan.hans-ers@gavle.se

PRODUKTION

Producent Gävle Symfoniorkester
Einar Ander
Tele/Mobil 026-17 29 34
einar.ander@gavle.se

 

Producent Gävle Symfoniorkester
Malin Gjörup 
Tele/Mobil 026-17 29 35
malin.gjorup@gavle.se

 

   
 

Producent Gävle Konserthus
Christer Björklund
Tele/Mobil 026-17 29 16
christer.j.bjorklund@gavle.se

Koordinator Gävle Konserthus
Externa produktioner/fastighetsfrågor 
Monica Hagström
Tele/Mobil 026-17 29 03
monica.hagstrom@gavle.se

Notbibliotekarie
Sofie Kronsell
Tele/Mobil 026-17 29 37
sofie.kronsell@gavle.se

MARKNAD - SERVICE - KASSA - KONFERENS
 

Kommunikationschef
Mikael Forsblom
Tele/Mobil 026-17 29 04
mikael.forsblom@gavle.se

Marknadsförare
Bino Rindestig
Tele/Mobil 026-17 29 05
bjorn.rindestig@gavle.se

Kongress och eventchef
Rebecca Strand
Tele/Mobil 026-17 29 09
rebecca.strand@gavle.se

 

Projektledare/Key Account 
Jenney Kallojärvi
Tele/Mobil 026-17 29 06
jenney.kallojarvi@gavle.se


Kassaansvarig
Margaret Hillbom
Tele/Mobil 026-17 29 13
margaret.hillbom@gavle.se

Kundkoordinator
Marianne Estassy
Tele/Mobil 026-17 29 00 marianne.estassy@gavle.se

Kundkoordinator
Ann-Marie Flygare
Tele/Mobil 026-17 29 00
ann-marie.flygare@gavle.se

EKONOMI

Ekonom
Gisela Riebne
Tele/Mobil 026-17 29 30
gisela.riebne@gavle.se

SCEN & TEKNIK

Scenchef
Owe Davidson
Tele/Mobil 026-17 29 07
owe.davidson@gavle.se

Scentekniker Gävle Konserthus
Fredrik Becker
Tele 070-414 06 19
fredrik.becker@gavle.se

Scentekniker Gävle Symfoniorkester
Konstantin Phoevets
Tele 070-414 06 18
konstantin.phoevets@gavle.se

ADRESS

Gävle Konserthus
Box 1283
801 37 Gävle
Besöksadress Kungsbäcksvägen 22
Tele 026-17 29 00
Fax 026-17 29 10
info@gavlekonserthus.se (Skickar du mail från en adress som slutar på @gavle.se, skicka till bjorn.rindestig@gavle.se istället)

Gävle Symfoniorkester
Box 1283
801 37 Gävle
Besöksadress Kungsbäcksvägen 22
Tele 026-17 29 00
Fax 026-17 29 10
info@gavlesymfoniorkester.se (Skickar du mail från en adress som slutar på @gavle.se, skicka till orjan.hans-ers@gavle.se istället)

Gävle Konserthus och Gävle Symfoniorkester är en del av Kultur & Fritid i Gävle kommun.